Dr. Volkan TUNALI, 1978’de Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. 2001’de Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını 2005’te aynı bölümde tamamladı. 2012’de Marmara Üniversitesi’nde, Bilgisayar-Kontrol Eğitimi Programı’ndan doktora derecesini aldı.

Lisansüstü öğrenimini sürdürürken, Hitit Bilgi Teknolojileri’nde yazılım geliştirici, yazılım ekip lideri ve yazılım proje yöneticisi olarak çalıştı. 2012’de Maltepe Üniversitesi (İstanbul), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaya başladı. 2015’te  Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Yazılım Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçentlik görevine başladı. 2017’den itibaren Maltepe Üniversitesi (İstanbul), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Yazılım Mühendisliği (İngilizce) Bölümü’nde Yardımcı Doçentlik görevini sürdürmektedir.

Metin Madenciliği (Text Mining) ve Sosyal Ağ Analizi (Social Network Analysis) başlıca akademik araştırma alanlarıdır. Ayrıca, Yapay Zeka ve Yapay Öğrenme (Artificial Intelligence and Machine Learning) konularında da çalışmalar yapmaktadır.

Yazara [email protected] adresinden e-posta ile ulaşabilirsiniz.